"ŽUTI ZID" PROGUTAO PARIŽANE: Borusija Dortmund slavila na Vestfalenu, Filkrug junak!
Radost fudbalera Borusije Dortmund, Foto: Federico Pestellini / imago sportfotodienst / Profimedia

polufinale lige šampiona

Gotovo je tek prvo poluvreme

Objavljeno: 23:17h

Fudbaleri Borusije Dortmund salvadali su PSŽ rezultatom 1:0 u okviru prvog meča polufinala Lige šampiona.

Revanš je za šest dana u Parizu.

Domaćin je igrao veoma dobro od samog početka meča i prvu veliku priliku propustio je u 14. minutu kada je posle sjajne akcije udarac Marcela Zabicera zaustavio Đanluiđi Donaruma.

Džejdon Sančo je plesao na terenu, u prvih pola sata igre dobio je sedam duela u jedan na jedan, te je pravio dosta problema odbrani rivala.

U 37. minutu fantastičan napad Dortmunda. Niko Šloterbek je sa svoje polovine poslao fenomenalan pas Niklasu Filkrugu, koji dobro prima loptu, a potom sjajnim udarcem pronalazi put do Donarumine mreže za velikih 1:0.

Nekoliko minuta kasnije Donaruma je bio heroj svog tima, pošto je na čudesan način zaustavio novi pokušaj Zabicera.

PSŽ je zaigrao dosta bolje i otresitije u nastavku i posle samo nekoliko minuta imao je veliku šansu, ali se Fabijan Ruiz obrukao i jako loše šutirao glavom.

Gosti su potom u jednom napadu dva puta pogodili stativu, nakon udaraca Kilijana Mbapea i Ašrafa Hakimija.

Te promašaje na drugoj strani nije uspeo da kazni Filkrug, koji se obrukao i umesto da sa 10-ak metara pošalje loptu u gol, poslao ju je na tribine Vestfalena.

Do kraja meča videli smo još jednu šansu Filkruga, ali i veliki promašaj Usmana Dembelea.

Na kraju pobeda Birusije Dortmund rezultatom 1:0 i dobra zaliha pred revanš na "Parku prinčeva" u Parizu.